آئودی پروژه تاسیس خودرو پرنده را به خشکی امدن گذاشت

آئودی خودروی مفهومی Pop.Up Next را داخل نمایشگاه ژنو ۲۰۱۸ شناساندن کرد؛ اما بوسیله دید می رسد که ناموس طلبی های این شریک برای خودروهای پرنده طولانی شده است. پهلو اساس گزارش Auto News Europe، این خودروساز امر روی پروژه مذکور را بوسیله حالت تعلیق درآورده و در حال بررسی دوباره ی باهم اتحاد کردن خویشتن با ایرباس است. درحالی که آئودی تمایل یدکی بوسیله Pop.Up Next داشت؛ ظاهراً دشواری های ساخت سامان پرنده در این راه آشکار شده است.

آئودی در بیانیه ای گفت:ما معتقدیم که زمان یدکی طول خواهد کشید تا یک تاکسی هوایی بتواند به رخ سریالی تولید شود و مسافران دیگر نیازی به تغییر ادوات نقلیه نداشته باشند.

خودروساز سابق الذکر Pop.Up Next را امتحان کرد تا این دشوار را با یک راهکار بسیار تیره حل بطی ء.

خودروی الکتریکی مورد اشاره از یک اتاقک متجاوز سبک معادل دونفره تشکیل شده که می تواند به یک خودرو یا ماژول پروازی هموار شود. ماژول خودرو پلتفرمی شبیه اسکیت بورد حیات که از باتری ۱۵ کیلووات ساعتی و دو سواری الکتریکی بهره می بُرد و غلبه ترکیبی ۸۰ اسب دود تولید می کرد. این قدرت باعث می شد تا خودرو مفهومی Pop.Up Next بتواند با یک مرحله شارژ ۱۳۰ کیلومتر سیر نرم.

البته برجسته ترین قابلیت این طرح مفهومیماژول پرواز آن است که مرکب از چهار پوسته دارای هشت تیغه ی بالگرد وجود. هر قله کوه یک موتور الکتریکی باقدرت ۲۶ اسب بخار داشت که با یک باتری ۷۰ کیلووات ساعتی تغذیه می شد. ولی ماژول پروازی فقط می تواند ۵۰ کیلومتر تصعید کند؛ قبل از اینکه احتیاج به توقف ۱۵ دقیقه ای بخاطر شارژ داشته باشد.

درحالی که به نظر می رسد این پروژه کاملاً منحل شده، گروه فولکس واگن هنوز هم از خودروهای پرنده ناامید نشده است. هفته ی گذشته، پورشه و بوئینگ توافق نامه ای برای ترقی ی «وسایل نقلیه هوایی شهری و لوکس» توشیح کردند. بوسیله نشانی قدری از این مصالحه نامه، شرکت های نام دربند شده در حال کار روی خودروی الکتریکی عمودپرواز (VTOL) هستند.بیشتر بخوانید:جیپ گلادیاتور XMT معرفی شدخودرو مفهومی و خودران تویوتا LQ معرفی کردن شدخودروهای برقی آئودی براساس چهار پلتفرم تولید خواهند شدخودرو برقی و مفهومی نیسان IMk معرفی کردن شدآئودی RS Q3 و RS Q3 اسپرت بک رونمایی شدند